Policjanci w służbie historii Znamy laureatów III edycji konkursu! - Aktualności -

Policjanci w służbie historii Konkurs dla uczniów „klas policyjnych”

Nawigacja

Znamy laureatów III edycji konkursu!

W roku szkolnym 2018/19 odbyła się trzecia edycja konkursu „Policjanci w służbie historii”, w którym wzięli udział uczniowie policyjnych klas mundurowych. Do konkursu zostały zgłoszone 102 zespoły, z których większość uczestniczyła w przygotowanych przez jednostki terenowe IPN warsztatach kształtujących umiejętności przydatne w wykonaniu zadań konkursowych.

Do oceny zostały przesłane 42 prace, nad którymi obradowała komisja jurorska w składzie: Karolina Kolbuszewska (IPN), Zbigniew Bartosiak (KGP) i Mirosław Jabłoński (IPN). Nagrodą I stopnia zostało wyróżnionych 12 zespołów, nagrodą II stopnia – 11, dodatkowo 2 zespoły otrzymały wyróżnienie (kolejność alfabetyczna wg miasta). 

Laureaci I stopnia wezmą udział w wyjeździe edukacyjnym, na którego trasie znajdą się m.in. Mińsk, Katyń, Miednoje (gdzie 2 września będą uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach), Wilno.

Laureaci II stopnia jesienią br. wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanym dniu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Wyróżnieni otrzymają nagrody rzeczowe w postaci publikacji IPN.

 

Laureaci I stopnia

Nagroda: wyjazd edukacyjny do Miednoje

 

Nazwa szkoły

Opiekun

Uczeń

Uczeń

Uczeń

Upamiętniony

Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych, im. gen. Władysława Andersa w Chełmie

Mariusz Rozwód

Natalia Siemczuk

Weronika Szpunar

Natalia Kosmowska

Bolesław Rybczyński vel Skowroński

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach

Renata Bielecka

Sandra Dudek

Natalia Winiarska

Natalia Kamińska

Stanisław Zając

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach

Renata Bielecka

Marta Pasek

Aleksandra Bębenek

Przemysław Siarzyński

asp. PP Jan Abramczyk

Katolickie Liceum św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wielkopolskim

Ewa Thel

Aleksandra Malara

Maciej Dziekoła

Wojciech Juszkiewicz

Bronisław Marchlewicz

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Jarocinie

Agnieszka Zaworska

Wiktoria Jakubowska

Hanna Ewa Skowron

Kacper Robert Urbaniak

Stanislaw Jóźwiak

Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Paweł Raczyński

Magdalena Mazur

Aleksandra Jedlińska

Karolina Ulman

Marian Gorgoniusz Borzęcki

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach

Ewa Śmietana

Julia Jasionowicz

Klaudia Dubiel

Adam Piątkowski

Kazimierz Ludwik Ogorzałek

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach

Renata Makara

Adriana Rak

Aleksandra Bober

Ilona Szymańska

Stanisław Stanek

Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu

Krzysztof Tekiel

Aneta Jarosz

Aleksandra Skubisz

 

Stanisław Piłat

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. gen Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli

Grzegorz Gadomski

Daniel Zieliński

Laura Urbanik

Julia Łebek

Władysław Cieśla

Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Tyczynie

Małgorzata Sochacka

Beata Brożbar

Zuzanna Matyasz

Wiktor Lew

Jan Ozimek

Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Tyczynie

Małgorzata Sochacka

Aleksandra Jacyk

Adrian Knap

Dawid Stec

Bolesław Respond

 

 

Laureaci II stopnia

Nagroda: dzień w Szkole Policji

 

Nazwa szkoły

Opiekun

Uczeń

Uczeń

Uczeń

Upamiętniony

I Liceum Ogólnokształcącego CN-B w Białymstoku

Alicja Tomaszuk

Agata Maria Kazuczyk

Klaudia Tomaszewska

Eryk Mikołaj Florek

Bolesław Chomontowski

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie

Katarzyna Piotrkiewicz

Kamila Przygoda

Andrzej Górniak

 

Jan Borkowski

Zespól Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego; XII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy

Jacek Kurowski

Filip Błaszkiewicz

Tomasz Wilkosz

Jakub Najdowski

Marian Tadeusz Cabajewski

Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach

Aneta Litwin

Wiktoria Danielewska

Paweł Prokop

Sebastian Skowronek

Stanisława Filipina Paleolog

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu

Henryk Domagała

Marta Grobelska

Anita Książek

Kacper Woźnica

Franciszek Borzych

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu

Aneta Gorzkowska

Bartczak Zofia

Grabska Aleksandra

Gralak Sandra

Jan Glazer

XVI Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Krakowie

Agata Stankiewicz

Julia Gajecka

Zuzanna Rejdak

Tomasz Ciastoń

Stanisław Cyganik

Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu

Krzysztof Tekiel

Kinga Rusnak

Karina Wójcik

Nikodem Orzechowski

Michał Władysław Kanik

Zespół Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie

Wojciech Niedziółka

Martyna Markiewicz

Aleksandra Matraszek

Natalia Wawer

Wacław Kundzicz

XVI LO im. Armii Krajowej w Tarnowie

Teresa Bryg

Oliwia Uznańska

Wiktoria Tomala

Aleksandra Zając

Władysław Andrzej Nowak

Zespół Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie

Piotr Kościelniak

Magdalena Ziemak

Bartosz Sawinda

Bartosz Lenart

Henryk Szwan

 

 

Wyróżnieni:

 

Nazwa szkoły

Opiekun

Uczeń

Uczeń

Uczeń

Upamiętniony

Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie

Mariusz Kubis

Jakub Leśkiewicz

Wiktoria Więcław

Dominik Włudzik

Szczepan Stradowski

Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im Jana Pawła II w Sławkowie

Albert Majda

Katarzyna Furman

Łukasz Kaznodziej

Kamil Szewczyk

Józef Hykalik

do góry