Policjanci w służbie historii Znamy laureatów II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii” - Aktualności -

Policjanci w służbie historii Konkurs dla uczniów „klas policyjnych”

Nawigacja

Znamy laureatów II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”

W drugiej edycji konkursu zostało zgłoszonych 113 zespołów, z których większość wzięła udział w przygotowanych przez Oddziały IPN we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Komendami Wojewódzkimi Policji warsztatach historycznych. Zadania konkursowe ukończyło 57 zespołów.

Prace były oceniane przez komisję jurorską w składzie: Karolina Kolbuszewska (IPN), Zbigniew Bartosiak (KGP), Arkadiusz Cisek (IPN) oraz Rafał Pękała (IPN).

Poziom prac był bardzo wysoki, zwłaszcza w kontekście upowszechniania wybranych sylwetek policjantów. Dlatego też komisja jurorska podjęła decyzję o przyznaniu wyróżnień. Bardzo serdecznie gratulujemy!

Laureaci konkursu na przełomie sierpnia i września 2018 roku wezmą udział w wyjeździe edukacyjnym do Miednoje. Wyróżnieni otrzymają nagrody rzeczowe w postaci m.in. publikacji IPN.

Nagrodzone prace niebawem zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu policjanciwhistorii.ipn.gov.pl oraz będziemy je prezentować we fragmentach na profilu www.facebook.com/policjanciwhistorii/.

Film zespołu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach: https://www.youtube.com/watch?v=_nWQYPLGVOs

Film zespołu Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach: https://youtu.be/XQJ-4pLs7W4

 

Lista laureatów II edycji Konkursu „Policjanci w służbie historii”

Nazwa szkoły

Miasto

Opiekun

Uczeń

Uczeń

Uczeń

Upamiętniony

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie

Bolimów

Marcin Wójcik

Kamila Przygoda

Andrzej Górniak

Karolina Hawryluk

Jan Piwowarczyk

Zespół Szkół nr 24 w Bydgoszczy im. Mariana Rejewskiego, XII Liceum Ogólnokształcące

Bydgoszcz

Jacek Kurowski

Joanna Przybyła

Anna Wiktoria Wierzbicka

Róża Wiktoria Wronecka

Józef Deręgowski

Centrum Kształcenia Zawodowego i  Ustawicznego

Chwałowice

Renata Bielecka

Wiktor Kirszke

Patryk Środa

Izabela Ogonek

Stefan Zębala

Centrum Kształcenia Zawodowego i  Ustawicznego

Chwałowice

Renata Bielecka

Sandra Dudek

Natalia Kamińska

Natalia Winiarska

Jan Piwnik "Ponury"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

Jarocin

Agnieszka Zaworska

Liliana Mazur

Zuzanna Kubiak

Maksima Nowak

Jan Dominiczak

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach

Kołaczyce

Ewa Śmietana

Kamila Wojdyła

Karolina Długosz

Barbara Gierut

Leon Stanek

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu

Kościelec

Aneta Gorzkowska

Zofia Bartczak

Aleksandra Grabska

Kamil Łukasz Kameduła

Jan Danecki

Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży

Nowy Targ

Krzysztof Tekiel

Kinga Rusnak

Karina Wójcik

 

Stanisław Ignatowicz

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Płońsku

Płońsk

Dorota Gut-Pacuszka

Marta Żółtowska

Dominik Parulski

Hubert Bihuniak

Tadeusz Tobolski

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego

Przygodzice

Rafał Byzia

Patrycja Gąsiorek

Cezary Nalepa

Ernest Zimmerman

Jan Stachelski

XVI LO im. Armii Krajowej

Tarnów

Teresa Bryg

Oliwia Uznańska

Wiktoria Tomala

Aleksandra Zając

Tomasz Bożek

Zespół Szkół w Tyczynie

Tyczyn

Małgorzata Sochacka

Justyna Karnasiewicz

Karol Bachórz

Jakub Ożóg

Piotr Szczepański

 

Lista wyróżnionych II edycji Konkursu „Policjanci w służbie historii”

Nazwa szkoły

Miasto

Opiekun

Uczeń

Uczeń

Uczeń

Upamiętniony

Zespół Szkół nr 24 w Bydgoszczy im. Mariana Rejewskiego, XII Liceum Ogólnokształcące

Bydgoszcz

Jacek Kurowski

Filip Bolesław Błaszkiewicz

Jakub Marcin Koperski

 

Michał Stemporski

Zespół Szkół nr 24 w Bydgoszczy im. Mariana Rejewskiego, XII Liceum Ogólnokształcące

Bydgoszcz

Jacek Kurowski

Martyna Szczerba

Emilia Rybak

Julia Zaremba

Franciszek Adamczyk

Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im, gen. Władysława Andersa w Chełmie

Chełm

Mariusz Rozwód

Natalia Siemczuk

Natalia Kosmowska

Agata Aki Nishizawa

Iganacy Jan Piotr Miński

Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach

Chęciny

Aneta Litwin

Wiktoria Danielewska

Wiktoria Ciechańska

Sebastian Skowronek

Jan Piwnik

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Jarocin

Władysław Staśkiewicz

Jakub Bogacz

Wiktoria Jakubowska

Kinga Migaszewska

Stanisław Figan

XVI Liceum Ogólnokształcące w Zespole  Szkół Ogólnokształcących Nr 19

Kraków

Krystyna Król

Patryk Sowa

Kacper Pobożniak

Marta Marfiak

Józef Kutrzeba

VII Liceum Ogólnokształcące

Legnica

Sławomir Poebry

Jolanta Trojanowska

Monika Serafin

Weronika Szuła

Nadkomisarz Piotr Jurczak

Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży

Nowy Targ

Krzysztof Tekiel

Oliwia Twaróg

Dominika Marszałek

Adriana Łyszczarczyk

Franciszek Ciulemba

Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży

Nowy Targ

Krzysztof Tekiel

Kamil Pańszczyk

Dominik Bandyk

 

Józef Wraubek

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie

Nowy Żmigród

Elżbieta Adamczyk

Ewelina Mastaj

Aleksandra Jasionowicz

Karolina Więcek

Julian Radoniewicz

Zespół Szkół nr1 w Piekarach Śląskich

Piekary Śląskie

Tomasz Walaszek

Martyna Ćwielong

Sebastian Ira

 

Paweł Bąk

Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej

Poznań

Artur Błaszak

Agnieszka Patecka

Weronika Kozłowska

Konrad Czajkowski

Józef Szabłowski

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego

Przygodzice

Rafał Byzia

Kaja Grabowska

Kacper Górecki

 

Józef Klinik

I Liceum Ogólnokształcące CN-B im. 13 Pułku Piechoty w Pułtusku

Pułtusk

Paweł Pawłowski

Joanna Ozimina

Wiktoria Olkowska

 

Czesław Gryc

Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Radom

Paweł Raczyński

Daria Drabik

Julia Dobrasiewicz

Dominik Czubak

Franciszek Andrzej Troll

Liceum Ogólnokształcące w Komornicy

Serock

Marcin Gągolewski

Michał Dziuk

Magdalena Ciuchta

Patrycja Nagrodzka

Czesław Przybyszewski

Liceum Ogólnokształcące w Komornicy

Serock

Marcin Gągolewski

Wiktoria Kozon

Robert Wysocki

Oskar Elbe

Eugeniusz Motoczyński

Liceum Ogólnokształcące w Komornicy

Serock

Marcin Gągolewski

Ewa Skrętowska

Julita Sterbicka

Weronika Andryszczyk

Leonard Kuligowski

I Liceum ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego

Siemianowice Śląskie

Leszek Gasiulewicz

Natalia Rados

Zuzanna Majchrowska

Jagoda Sroczyńska

Ryszard Długosz

VII Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Szczecinie

Szczecin

Bogdan Dziewulski

Oliwia Kontowska

Wiktoria Kornet

Patryk Krysiak

posterunkowy Stanisław Figan

VII Liceum Ogólnokształcące

Szczecin

Bogusława Bonter-Mazek

Aleksandra Adamczewska

Jagoda Krawczyk

Oskar Strupiński

Zygmunt Janicki

Zespół Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie

Szczuczyn

Elwira Kołaczyńska - Bogdan

Szymon Rózio

Wiktoria Kupiecka

Kamil Cimochowski

Antoni Brzeski

II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Toruniu

Toruń

Zywert

Wiktoria Karbowska

Michał  Matyjanowski

Anna Machałowska

Józef Jadach

Zespół Szkół w Tyczynie

Tyczyn

Małgorzata Sochacka

Aleksandra Jacyk

Natalia Szewczyk

Arkadiusz Szlęzak

Tadeusz Birecki

Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku

Więcbork

Anna Skiba

Martyna Ozimkiewicz

Karolina Dura

 

Piotr Lindecki

Zespół Szkół nr1

Zbąszyń

Magdalena Cieślak

Julia Bedła

Roksana Grelak

Alicja Gintrowicz

Jan Rożek

 

do góry