W drugiej edycji konkursu zostało zgłoszonych 113 zespołów, z których większość wzięła udział w przygotowanych przez Oddziały IPN we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Komendami Wojewódzkimi Policji warsztatach historycznych. Zadania konkursowe ukończyło 57 zespołów.
Prace były oceniane przez komisję jurorską w składzie: Karolina Kolbuszewska (IPN), Zbigniew Bartosiak (KGP), Arkadiusz Cisek (IPN) oraz Rafał Pękała (IPN).
Poziom prac był bardzo wysoki, zwłaszcza w kontekście upowszechniania wybranych sylwetek policjantów. Dlatego też komisja jurorska podjęła decyzję o przyznaniu wyróżnień. Bardzo serdecznie gratulujemy!
Laureaci konkursu na przełomie sierpnia i września 2018 roku wezmą udział w wyjeździe edukacyjnym do Miednoje. Wyróżnieni otrzymają nagrody rzeczowe w postaci m.in. publikacji IPN.
Nagrodzone prace niebawem zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu policjanciwhistorii.ipn.gov.pl oraz będziemy je prezentować we fragmentach na profilu www.facebook.com/policjanciwhistorii/.
Film zespołu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach: https://www.youtube.com/watch?v=_nWQYPLGVOs
Film zespołu Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach: https://youtu.be/XQJ-4pLs7W4
Lista laureatów II edycji Konkursu „Policjanci w służbie historii”
Nazwa szkoły |
Miasto |
Opiekun |
Uczeń |
Uczeń |
Uczeń |
Upamiętniony |
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie |
Bolimów |
Marcin Wójcik |
Kamila Przygoda |
Andrzej Górniak |
Karolina Hawryluk |
Jan Piwowarczyk |
Zespół Szkół nr 24 w Bydgoszczy im. Mariana Rejewskiego, XII Liceum Ogólnokształcące |
Bydgoszcz |
Jacek Kurowski |
Joanna Przybyła |
Anna Wiktoria Wierzbicka |
Róża Wiktoria Wronecka |
Józef Deręgowski |
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego |
Chwałowice |
Renata Bielecka |
Wiktor Kirszke |
Patryk Środa |
Izabela Ogonek |
Stefan Zębala |
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego |
Chwałowice |
Renata Bielecka |
Sandra Dudek |
Natalia Kamińska |
Natalia Winiarska |
Jan Piwnik "Ponury" |
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego |
Jarocin |
Agnieszka Zaworska |
Liliana Mazur |
Zuzanna Kubiak |
Maksima Nowak |
Jan Dominiczak |
Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach |
Kołaczyce |
Ewa Śmietana |
Kamila Wojdyła |
Karolina Długosz |
Barbara Gierut |
Leon Stanek |
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu |
Kościelec |
Aneta Gorzkowska |
Zofia Bartczak |
Aleksandra Grabska |
Kamil Łukasz Kameduła |
Jan Danecki |
Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży |
Nowy Targ |
Krzysztof Tekiel |
Kinga Rusnak |
Karina Wójcik |
|
Stanisław Ignatowicz |
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Płońsku |
Płońsk |
Dorota Gut-Pacuszka |
Marta Żółtowska |
Dominik Parulski |
Hubert Bihuniak |
Tadeusz Tobolski |
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego |
Przygodzice |
Rafał Byzia |
Patrycja Gąsiorek |
Cezary Nalepa |
Ernest Zimmerman |
Jan Stachelski |
XVI LO im. Armii Krajowej |
Tarnów |
Teresa Bryg |
Oliwia Uznańska |
Wiktoria Tomala |
Aleksandra Zając |
Tomasz Bożek |
Zespół Szkół w Tyczynie |
Tyczyn |
Małgorzata Sochacka |
Justyna Karnasiewicz |
Karol Bachórz |
Jakub Ożóg |
Piotr Szczepański |
Lista wyróżnionych II edycji Konkursu „Policjanci w służbie historii”
Nazwa szkoły |
Miasto |
Opiekun |
Uczeń |
Uczeń |
Uczeń |
Upamiętniony |
Zespół Szkół nr 24 w Bydgoszczy im. Mariana Rejewskiego, XII Liceum Ogólnokształcące |
Bydgoszcz |
Jacek Kurowski |
Filip Bolesław Błaszkiewicz |
Jakub Marcin Koperski |
|
Michał Stemporski |
Zespół Szkół nr 24 w Bydgoszczy im. Mariana Rejewskiego, XII Liceum Ogólnokształcące |
Bydgoszcz |
Jacek Kurowski |
Martyna Szczerba |
Emilia Rybak |
Julia Zaremba |
Franciszek Adamczyk |
Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im, gen. Władysława Andersa w Chełmie |
Chełm |
Mariusz Rozwód |
Natalia Siemczuk |
Natalia Kosmowska |
Agata Aki Nishizawa |
Iganacy Jan Piotr Miński |
Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach |
Chęciny |
Aneta Litwin |
Wiktoria Danielewska |
Wiktoria Ciechańska |
Sebastian Skowronek |
Jan Piwnik |
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie |
Jarocin |
Władysław Staśkiewicz |
Jakub Bogacz |
Wiktoria Jakubowska |
Kinga Migaszewska |
Stanisław Figan |
XVI Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 19 |
Kraków |
Krystyna Król |
Patryk Sowa |
Kacper Pobożniak |
Marta Marfiak |
Józef Kutrzeba |
VII Liceum Ogólnokształcące |
Legnica |
Sławomir Poebry |
Jolanta Trojanowska |
Monika Serafin |
Weronika Szuła |
Nadkomisarz Piotr Jurczak |
Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży |
Nowy Targ |
Krzysztof Tekiel |
Oliwia Twaróg |
Dominika Marszałek |
Adriana Łyszczarczyk |
Franciszek Ciulemba |
Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży |
Nowy Targ |
Krzysztof Tekiel |
Kamil Pańszczyk |
Dominik Bandyk |
|
Józef Wraubek |
Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie |
Nowy Żmigród |
Elżbieta Adamczyk |
Ewelina Mastaj |
Aleksandra Jasionowicz |
Karolina Więcek |
Julian Radoniewicz |
Zespół Szkół nr1 w Piekarach Śląskich |
Piekary Śląskie |
Tomasz Walaszek |
Martyna Ćwielong |
Sebastian Ira |
|
Paweł Bąk |
Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej |
Poznań |
Artur Błaszak |
Agnieszka Patecka |
Weronika Kozłowska |
Konrad Czajkowski |
Józef Szabłowski |
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego |
Przygodzice |
Rafał Byzia |
Kaja Grabowska |
Kacper Górecki |
|
Józef Klinik |
I Liceum Ogólnokształcące CN-B im. 13 Pułku Piechoty w Pułtusku |
Pułtusk |
Paweł Pawłowski |
Joanna Ozimina |
Wiktoria Olkowska |
|
Czesław Gryc |
Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach |
Radom |
Paweł Raczyński |
Daria Drabik |
Julia Dobrasiewicz |
Dominik Czubak |
Franciszek Andrzej Troll |
Liceum Ogólnokształcące w Komornicy |
Serock |
Marcin Gągolewski |
Michał Dziuk |
Magdalena Ciuchta |
Patrycja Nagrodzka |
Czesław Przybyszewski |
Liceum Ogólnokształcące w Komornicy |
Serock |
Marcin Gągolewski |
Wiktoria Kozon |
Robert Wysocki |
Oskar Elbe |
Eugeniusz Motoczyński |
Liceum Ogólnokształcące w Komornicy |
Serock |
Marcin Gągolewski |
Ewa Skrętowska |
Julita Sterbicka |
Weronika Andryszczyk |
Leonard Kuligowski |
I Liceum ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego |
Siemianowice Śląskie |
Leszek Gasiulewicz |
Natalia Rados |
Zuzanna Majchrowska |
Jagoda Sroczyńska |
Ryszard Długosz |
VII Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Szczecinie |
Szczecin |
Bogdan Dziewulski |
Oliwia Kontowska |
Wiktoria Kornet |
Patryk Krysiak |
posterunkowy Stanisław Figan |
VII Liceum Ogólnokształcące |
Szczecin |
Bogusława Bonter-Mazek |
Aleksandra Adamczewska |
Jagoda Krawczyk |
Oskar Strupiński |
Zygmunt Janicki |
Zespół Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie |
Szczuczyn |
Elwira Kołaczyńska - Bogdan |
Szymon Rózio |
Wiktoria Kupiecka |
Kamil Cimochowski |
Antoni Brzeski |
II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Toruniu |
Toruń |
Zywert |
Wiktoria Karbowska |
Michał Matyjanowski |
Anna Machałowska |
Józef Jadach |
Zespół Szkół w Tyczynie |
Tyczyn |
Małgorzata Sochacka |
Aleksandra Jacyk |
Natalia Szewczyk |
Arkadiusz Szlęzak |
Tadeusz Birecki |
Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku |
Więcbork |
Anna Skiba |
Martyna Ozimkiewicz |
Karolina Dura |
|
Piotr Lindecki |
Zespół Szkół nr1 |
Zbąszyń |
Magdalena Cieślak |
Julia Bedła |
Roksana Grelak |
Alicja Gintrowicz |
Jan Rożek |