Poniżej prezentujemy listę Laureatów V edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”:
1) Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach
Opiekun: Leszek Stępień, uczniowie: Aleksandra Karolewska, Julia Wójcik
upamiętniona postać: Roman Prot Sztaba
2) Szkoła Techniczna Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach
Opiekun: Dariusz Piekarski, uczniowie: Weronika Kalla, Malwina Lemańczyk
upamiętniona postać: Tomasz Witczak
3) Zespół Szkół w Czerwieńsku
Opiekun: Przemysław Góralczyk, uczniowie: Katarzyna Dziewiątak, Joanna Cedzidło, Michał Juszczyk
upamiętniona postać: Ignacy Szymczak
4) Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie
Opiekun: Agnieszka Zaworska, uczniowie: Klaudia Błaszczyk, Maja Cieślak, Aleksandra Krystkowiak
upamiętniona postać: Stanisław Matecki
5) XVI Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
Opiekun: Agata Stankiewicz, uczniowie: Jakub Firek, Karolina Cyrek, Weronika Szczepańska
upamiętniona postać: Ludwik Drożański
6) Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu
Opiekun: Krzysztof Tekiel, uczniowie: Alicja Kasperek, Kinga Możdżeń, Martyna Czernik
upamiętniona postać: Tomasz Lupa
7) Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich
Opiekun: Izabela Koziołek, uczniowie: Nikola Piontek, Agnieszka Poloczek, Wiktoria Labus
upamiętniona postać: Walter Larysz
8) XVI LO im. Armii Krajowej w Tarnowie
Opiekun: Teresa Bryg, uczniowie: Weronika Łaskawska, Oliwia Malisz, Gabriela Nowak
upamiętniona postać: Zygmunt Śliski
9) Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim
Opiekun: Katarzyna Pfau, uczniowie: Julia Kobyłecka, Amelia Karczemska, Ismena Wuls
upamiętniona postać: Stefan Łuksza
10) Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Tyczynie
Opiekun: Małgorzata Sochacka, uczniowie: Jakub Sztycharz, Jakub Bogdan, Maja Olejnik
upamiętniona postać: Marian Kukiz
11) I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie
Opiekun: Agnieszka Kaczyńska, uczniowie: Weronika Wielgo, Jakub Olszewski, Aleksandra Siennicka
upamiętniona postać: Marian Stefan Kozielewski
12) Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu
Opiekun: Sylwia Woroniec, uczniowie: Julia Fekieta, Joanna Mrozik, Maja Podedworna
upamiętniona postać: Bernard Zasłona
Lista Wyróżnionych w V edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”:
1) Zespół Szkół w Dobrym Mieście
Opiekun: Alina Ślimak, uczniowie: Kajetan Borówko, Kinga Chamik, Dominika Szablińska
2) Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznego im. Cichociemnych w Gliwicach
Opiekun: Marta Nadolna-Tłuczykont, uczniowie: Oliwia Niezgoda, Emilia Adamska, Oliwia Żmuda
3) Zespół Szkół w Wieliszewie, Liceum Ogólnokształcące w Komornicy
Opiekun: Marcin Gągolewski, uczniowie: Magdalena Piotrowska, Sandra Majowska, Oliwia Rzeźbik
4) Prywatne Liceum ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lubaszu
Opiekun: Jacek Klimaszewski, uczniowie: Jagoda Rozmiarek, Julia Stróżyńska, Maria Wicenta
5) Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Mrozach
Opiekun: Ewelina Igańska, uczniowie: Klaudia Floriańczyk, Sandra Jarek, Aleksandra Czaplińska
6) Niepubliczne Technikum Zawodowe w Nowym Mieście nad Pilicą ZDZ Kielce
Opiekun: Roman Kacprzak, uczniowie: Michał Gniadzik, Joanna Jaworek, Przemysław Jaworek
7) Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu
Opiekun: Krzysztof Tekiel, uczniowie: Karolina Szeliga, Irmina Rejczak, Agata Zubek
8) Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach
Opiekun: Małgorzata Litwin, uczniowie: Zuzanna Korwin-Piotrowska, Julia Gajgałowicz
9) Szkoły ZDZ im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu
Opiekun: Paweł Raczyński, uczniowie: Patrycja Szotowicz, Andżelika Tokarska, Katarzyna Lis
10) II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Toruniu
Opiekun: Jacek Zywert, uczniowie: Antonina Biel, Wiktoria Wojciechowska, Amelia Uszyłow
11) II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Toruniu
Opiekun: Jacek Zywert, uczniowie: Natalia Kornowska, Karolina Grabowska
12) Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Tyczynie
Opiekun: Małgorzata Sochacka, uczniowie: Paweł Kosiba, Malwina Bury, Szymon Hałas
13) Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. rtm. Witolda Pileckiego w Wojkowicach
Opiekun: Paweł Łotocki, uczniowie: Bartosz Zabielski, Michał Kucharski
14) Zespół Szkół im. gen. Józefa Bema w Zawierciu
Opiekun: Beata Jarkiewicz, uczniowie: Wiktoria Ludwin i Filip Nowakowski
Żywa lekcja historii:
Miejsce pamięci:
Policjant – Bohater:
Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu
Alicja Kasperek, Kinga Możdżeń, Martyna Czernik pod opieką Krzysztofa Tekiela
Bohater: Tomasz Lupa
Liecum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Tyczynie
Jakub Sztycharz, Jakub Bogdan, Maja Olejnik, pod opieką Małgorzaty Sochackiej
Bohater: Marian Kukiz
I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie
Weronika Wielgo, Jakub Olszewski, Aleksandra Siennicka, pod opieką Agnieszki Kaczyńskiej
Bohater: Marian Stefan Kozielewski
Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu
Julia Fekieta, Joanna Mrozik, Maja Podedworna, pod opieka Sylwi Woroniec
Bohater: Bernard Zasłona